Masky na pleť testování Sephora

Vyzkoušeli jsme za vás! – Masky

Pro vás za vás! Nejen o tělo, ale i o pleť je potřeba se hodně starat. Rozhodli jsme se proto vyzkoušet několik druhů masek od různých značek. V hodnocení pro nás byla důležitá vůně, struktura (a lehkost nanesení) a výsledný efekt. Každý produkt je pro lepší orientaci hodnocen celkovými procenty. Jako bonus jsme je doplnili ještě maskou na nohy! 😉

Napište do komentářů, jak vám vyhovují tyhle či jiné masky a které nám doporučujete vyzkoušet! Třeba o nich uděláme příští článek.

DR. JART+ – Transform Clay Cleanser Pink

Jílová hydratační pleťová maska, která se po krátkém zaschnutí promění v pěnový čistič pleti, je prodávána v tubě s víčkem. Dávkování je tedy jednoduché a maska není při aplikaci po celém balení.

Pleťová maska DR.JART+ ransform Clay Cleanser Pink

Zdroj: us.drjart.com, cena 240,- Kč (50 ml – cca 5 použití)

Vůně: Vůně není příliš pronikavá ani parfemovaná, ale nenadchne

Struktura: Spíše krémovitá, není příliš drsná (díky jílu), ani při aplikaci nezasychá na rukou

Maska má velké plus kvůli tomu, že mi přišla velmi přírodní, vzhledem k přidanému jílu, ale co se týče slova „hydratační“ s tím naprosto nemohu souhlasit. Je poměrně vysušující, určitě bych ji nedoporučovala lidem se suchou pletí. Problém byl také při jejím odstranění, kdy šla opravdu špatně dolů, až při použití konjakové houbičky to šlo lépe.

Hodnocení: 3/5

SEPHORA – SHEA LIP MASK

Textilní maska na rty, jejíž hlavní funkcí je rty hydratovat a zjemňovat za použití bambuckého másla. Tato maska je prodávána v parfumerii Sephora v jednorázových obalech.

SEPHORA COLLECTION textilní maska na rty

Zdroj: sephora.cz, cena 70,- Kč (1 použití)

Vůně: Je příjemná, nijak výrazná, ale rozhodně dobře nechutná pokud se dostane trochu více do úst 🙂

Struktura: Slabá textilní „látka“, která je namočená do bambuckého másla

U této masky je trošku problém s aplikací, jak ji nasadit když to celé klouže a přilepuje se k sobě když to odlepíte, ale po aplikaci jsou rty opravdu jemné a vyživenější. Mám poměrně velké rty a zkoušela jsem aplikaci když byly opravdu namožené a popraskané a výsledek byl skvělý.

Hodnocení: 4/5 

SÉBIUM EXFOLIANT – GEL COMMANT

Dále jsme testovali něco, co sice není přesně označené jako maska. Pro ženy, které se o sebe starají, ale nemají tolik času je tohle přesně to pravé. Jde o exfoliační „masku“, která se nejlépe aplikuje ráno a odstraní odumřelé kožní buňky. Díky obsaženým malým částečkám pleť i probudí a lehce promasíruje, takže si přijdete opravdu prokrvená a vaše pleť bude příjemně čistá.

BIODERMA Sébium Gel Commant Exfoliant Purifiant

Zdroj: bioderma.com, cena 299,- (při použití každé ráno či během den vydrží několik měsíců)

Vůně: Silnější, připomíná mi lehčí pánskou kolínskou (ale opravdu se na ni dá zvyknout)

Struktura: Gel s malými částečkami pro peeling

Po vyzkoušení Biodermy a celé jejich řady Sébium jsem naprosto propadla. Mám to jako set ještě s micelární čistící vodou (na odlíčení na večer) a s krémem, který sjednocuje barvu pleti velmi jemným pigmentem, ale spíše působí jako krém než makeup. Tato trojice mi nahradila pár přípravků a hlavně makeup, který nadále čas od času aplikuji, ale vzhledem k tomu, že se někde otřu a barvím, zaměnila jsem ho za již zmíněný krém. Ale teď zpět ke gelu! Používám ho každé ráno před aplikací krému/makeupu a naprosto skvěle mi vyhovuje. Bod strhávám jen za tu výraznější vůni, na kterou teď nemám problém si zvyknout.

Hodnocení: 4/5 

PUMPKIN 24K GOLD MASK

Slupovací maska konzistence tekutého zlata s výtažky z 24 karátového zlata a dýně působí skvěle na unavenou pleť. Pomáhá také odstranit odumřelé kožní buňky a zanechává jemnou pleť.

Dýňová noční maska TOO COOL FOR SCHOOL 24k goldDýňová noční maska TOO COOL FOR SCHOOL 24k gold

Zdroj: toocoolforschool.us – ve dvou baleních 100ml (cca 490,- Kč), jednorázové 4ml (cca 160,- Kč)

Vůně: Nijak výrazná, spíše nevoní, ale ničemu to nevadilo

Struktura: Tekutá jako u slupovacích masek, ale skvěle se nanáší

I přesto, že maska tolik nevonila, měla intenzivní zlato-žlutou barvu, která velmi pomáhá při nanášení. Díky intenzitě tak poznáte, jak velkou vrstu jste si aplikovali a tak nedojde k tomu, že budete opravdu dlouho čekat na zaschnutí. Navíc odstranění masky bylo naprosto jednoduché a bezbolestné.

Hodnocení: 5/5

BONUS: SEPHORA – FOOT MASK

Jako bonus přinášíme tip na mandlovou masku na nohy. Maska je napuštěná v jakési ponožce, která má dvě vrstvy, jednu látkovou druhou nepropustnou. Ponožky jsou také opatřeny lepíkem, který slouží k tomu, aby nohy nevyklouzávaly. Optimální doba použití je 20 minut.

Sephora Maska na nohy Almond foot mask

Zdroj: sephora.cz, cena 120,- Kč (1 použití)

Vůně: Skvělá, neparfumovaná, ale velmi příjemná

Struktura: Textilní maska v nepropustné další ponožkové vrstvě

Tuhle masku velmi doporučuji aplikovat večer třeba u televize nebo na noc. Po namáhavém dni na nohou naprosto skvěle vyhladí zrohovatělou kůži a paty budete mít naprosto jemné. Maska je ještě ve variantě s levandulí (na zklidnění), ale tato mandlová na mne zapůsobila více a měla hodně zjemňující účinky.

Hodnocení: 5/5

Napsat komentář