Kabelka Guess Confession růžová

Nejznámější typy kabelek

Každá žena ví, že žádný outfit není kompletní bez perfektní kabelky. Ať už jste fanouškem, co se hodí za módními trendy nebo hledáte klasické tašky, do kterých se vyplatí investovat, bude se vám hodit základní třídění populárních kabelek, které vám právě přinášíme.

Shopper

Kabelka ShopperShopper, jsou nazývány všechny kabely a kabelky ve velkém formátu. Jsou to tašky, do kterých se toho vejde poměrně dost. Společným rysem těchto kabelek jsou dvě větší ucha, takže se dají nosit v ruce i přes rameno a obrácený lichoběžníkový tvar. Ať už elegantní či více sportovní provedení  tašek z nich dělá ideálního společníka do města, na nákupy nebo do práce.

 

 

Tote

Kabelka ToteJe velká a často rozepnutá taška s paralelními úchyty. Typická tote je vyrobená z odolné tkaniny, popřípadě v kombinaci s koženými madly a dnem. Pod pojmem tote (nebo tate, což znamená carrry – nosit) byly v 17. století používány pytle a to až do roku 1900. Vrchol zažívaly kolem roku 1940 v USA, kdy je většina lidí začala používat místo běžných zavazadel. Od 2. poloviny 20 století je ženy primárně využívaly tyto praktické příruční tašky proto, že nevyžaduje tolik péče V současné době, milovníci módy a spotřebitelé mohou najít odnosné tašky v různých dekorací a témat.

Hobo Bag

Kabelka HoboHobo bag je styl kabelky nebo tašky, která je velká, má zpravidla tvar půlměsíce a jedno středně dlouhé ucho a nosí se na rameni nebo . Hobo tašky jsou vyrobeny z měkkých, pružných materiálů a mají tendenci se hrbit nebo propadat. „Hobo“ znamená v angličtině vandrák-tulák. Připomínají totiž vaky, které nosili uvázané na klacku ti, kteří se v pohádkách vydávali do světa. Tento uvolněný styl kabelky do které se toho hodně vejde patří mezi ty nejoblíbenější.

Crossbody

Kabelka MessangerCrossbody, crossover nebo messenger jsou často označovány jako tašky přes rameno. U žen i u mužů nacházejí stále větší oblibu. Mají do větší délky nastavitelný popruh, díky němu ji lze křížem nosit přes rameno – rázem máte obě ruce volné a kabelka drží tam, kde má. existují v mnoha typech a provedeních. Svým provedením jsou praktické pro běžný život a navíc s nimi budete vypadat stylově.

 

Clutch

Kabelka ClutchClutch kabelky neboli psaníčka, jsou nenápadné svou velikostí. Typické malé tašky bez ouška, které opravdu připomínají tvarem dopis. Nosí se v ruce nebo v podpaží a odkládají se klidně na stůl – u tohoto typu kabelek to není společenské faux pas. Tyto malé kabelky dříve známé jako  doplněk společenského outfitu si získávají stále větší oblibu navzdory tomu, že jsou malá a ne příliš praktická. Moderní žena ho chápe jako vděčný ženský doplněk na denní nošení, z důvodu praktičnosti jsou velká a opatřená řetízkem nebo poutkem na zápěstí.

Baguette

Kabelka BaguetteObdobou psaníček jsou bageutte – malé obdélníkové kabelky s popruhem. Baguette je malá, kompaktní kabelka designovaná roku 1997 Fendim. Zpopularizoval i seriál Sex and the City. Nejpopulánější byla na přelomu let 1990 a 2000. Koncept bageutte je malá úzká kabelka zpravidla obdélníkového tvaru připomínající svým tvarem i stylem nošení v podpaží francouzkou bagetu. Jsou určeny spíše pro okázalejší události, večírky a party,  méně se toho do ní vejde, jen pár nezbytností  – klíče, mobil, kapesníčky, lesk na rty, mini parfém..

2 thoughts on “Nejznámější typy kabelek

Napsat komentář