Versace

Luxus z Kalábrie – Versace

První díl je věnován značce Versace. Velmi luxusní módní značce, se kterou se pojí ne příliš zářivá historie.

Gianni Versace, reklama, H&M

Gianni Versace

Italský módní návrhář (původně z Kalábrie) odmala tíhl ke krejčovskému řemeslu. Pomáhal matce v salonu a své první šaty vytvořil v necelých 10 letech. S podporou sestry Donatelly a bratra Santa založil značku s medúzou ve znaku. Jeho výtvory oplývaly kreativitou a fantazií, s kterou se snažil odlišit od konkurence. V roce 1994 prodělal rakovinu. To mělo vliv na jeho přehlídku, kde se objevovaly kříže. Přesto, že rakovinu překonal, byl zastřelen při svém ranním rituálu, kdy se vracel z procházky s kávou a novinami.

 

Původ

Za počátek značky se pokládá rok 1978. Hlavní značkou je Versace, která navrhuje výběrové italské kousky a kožené doplňky. Menšími značkami je Versace Collection (zejména v USA), Versus Versace a Versace Jeans. Logo Medúzy (řecké mytické postavy) si Gianni vybral proto, že uměla ovlivnit lidi, aby se do ní bezhlavě zamilovali a přesně měla v lidech vyvolávat značka Versace. Charakteristické jsou blýskavé potisky a výrazné barvy.

Logo značky Versace

Historie

Po přesunu Gianniho do Milána vznikla první kolekce, jen o pár let vznikla „Gianni Versace Donna“. První butik byl otevřen v Milánském Via della Spiga. V roce 1982 se firma rozrostla na šperky, doplňky a bytové zařízení. Donatella vložila své ruce do návrhů a v roce 1993 vznikla kolekce „Young Versace“. Dále spolupracovali se známými jmény jako Bruce Springsteen, Elton John, Madonna, princezna Diana, Michael Jackson.

Smrt hlavního tvůrce Gianiho zasáhla firmu velmi ostře, především jeho sestru, na kterou byl také kladen nátlak a měla v pokračování bratra zastoupit. Donatella se stala více-prezidentkou a Santo CEO (v procentech podílu firmy 20 a 30), zbytek firmy patří dceři Donatelly Allegře.

Ikonické kousky

Šaty Elizabeth Harley – „ty šaty“

Ikonické šaty Elizabeth Harley Versace

Zdroj: Telegraph

 

Zelené šaty Jennifer Lopez

Zelené šaty Jennifer Lopez Versace
Zdroj: Vogue

 

Na závěr bych chtěla podotknout, že existuje film, který vykresluje vše podle pravdivé události. Opravdu doporučuji jeho shlédnutí! (podle csfd 53%)

Odkaz na CSFD.cz

Lady Gaga, Donatella Versace, Madonna

Napsat komentář