Victoria's Secret Angel

Krajky a podvazky – Victoria’s Secret

Přinášíme další díl známých módních značek. Tentokrát jsme se zaměřili na značku, která je známá především díky svým velkolepým přehlídkám spodního prádla.

Victoria's Secret Pink logo

Historie

Victoria’s Secret vznikla v San Franciscu v roce 1977. Jejím zakladatelem byl Roy Raymond, který se nechal inspirovat nákupy spodního prádla pro svoji manželku. Když šel nakupovat, na výběr byly hrozné květované vzory a v obchodě se cítil býti nevítaným hostem. Raymond studoval trh s touto důležitou částí dámského šatníku po dobu osmi let, po níž si vypůjčil $40,000 od banky, dalších $40,000 také od rodiny, aby založil firmu, ve které se muži nebudou bát nakupovat prádlo pro své polovičky. První obchod byl otevřen ve Stanfordském obchodním centru v Palo Alto, ve státě Kalifornie.

I přesto, že po prvním roce fungování vydělal obchod $500,000 a bylo expandováno na další 4 obchody, dostala se značka do krachu. V roce 1982 byla firma prodána Leslie Wexnerovi za jeden milion dolarů. Nový majitel změnil strategii krachujícího podniku a zaměřil se zejména na ženskou klientelu, místo té mužské. Lepší vzory, barvy a styly, které hlásaly sexy kousky a přiváděly luxusní evropskou klientelu, apelovaly mnohem lépe na zákazníky.

V brzkých 90. letech Victoria’s Secret čelila velkým problémům s managementem, což se odrazilo v kvalitě výrobků. Značka se tedy přesunula pod firmu L Brands (pozn. tato společnost ji spravuje dodnes). V roce 1998 tvořila značka 14 procent celého trhu „intimního zboží“. Stejný rok expandovala na $3.5 bilionový trh kosmetiky.

Název značky

Victoria’s Secret nese název po anglické královně Victorii a především po viktoriánské době, která byla inspirací zejména pro interiéry obchodů. Secret, v překladu „tajemství“, je pojmenováním vrstvu, jíž je spodní prádlo.

Přehlídky – Victoria’s Secret Fashion Show

V roce 1995 začala zančko svou každoroční éru módních přehlídek, které mají nejen velkou prestiž, ale jsou velmi sledované (pozn. v roce 2000 dosáhla míra sledovanosti 2 milionů diváků). Modelkám, které zde prezentují výrobky se říká Victoria’s Secret Angels (pozn. Andílci VS). Jde o velmi prestižní věc, která je pro dráhu modelky jakýmsi pomyslným vítězstvím a každá modelka touží právě po tom, projít se po mole mezi dalšími slavnými modelkami. V minulosti mezi nimi byly Tyra Banks, Heidi Klum, Gisele Bundchen, Daniela Peštová, Karolína Kurková, či Eva Herzigová.

Victoria's Secret Angels Fashion Show

Zdroj: victoriassecret.com

Značky

Hlavní, Victoria’s Secret je jemnějším stylem, který využívá více krajky a střihy, které jsou více sexy. Naproti tomu Victoria’s Secret PINK je sportovnější odnoží a je vzhledem ke svým vzorům a střihům určena mladším zákaznicím. Mezi využívanými materiály je předevsím bavlna. Poslední, určená na sport, je Victoria’s Secret Sport.

Zdroj obrázků a videa: Oficiální stránky a kanál Victoria’s Secret

Napsat komentář