Vzorník barev Pantone

Barva roku 2017

Pantone barva v doplňcíchKaždý rok společnost Pantone volí barvu roku, která odráží aktuální kulturní klima. Následující rok tato barvy ovlivňuje trendy ve všech spektrech módy, kosmeti
ky, jídla, ale také architektury nebo cestování.

Color of the year 2017 Pantone GreeneryPro rok 2017 je barvou roku Greenery – zeleň (zeleno-žlutý odstín)

Na rozdíl od roku 2013, kdy byla zvolenou barvou Emerald (smaragdově zelená, Šátek v barvě zelené Pantone
symbolizující luxus. V případě letošního roku se jedná o svěží a revitalizující odstín zelené. Zeleň je zde symbolem nových začátků. Svěží zelenožlutý odstín, který evokuje první jarní dny. Je to rostoucí touha být znovu s přírodou, dát si pauzu od technologií. Musíme se zastavit a dýchat.

Greenery je barva přírody, což znamená, že tím, že obklopí se s ním, budete cítit zajedno s přírodou, ideální je i pro ty, kteří nejsou opravdu outdoorový typ.

ZBoty v barvě zelené Pantoneelená se samozřejmě objevila i na přehlídkách módních návrhářů  Michael Kors, Max Mara, Kenzo, Marc Jacobs. Návrháři ji promítli do svých jarních kolekcí 2017.

A jak ji využít v módě?

Lak na nehty Dior Vernis v zelené barvě PantoneNemusíte se zahalit celá do zelené, aby vaše okolí vidělo, že umíte jí s módními trendy. Stačí váš běžný outfit doladit o 1, maximálně 2 prvky, doplnit ho barevnými doplňky. Pořiďte si šátek nebo pásek v tónu jarní zeleně. Ale pokud nemáte příliš odvahy, můžete si pro začátek pořídit jen lak na nehty ve svěží zelené barvě.
Příroda je neutrální a tudíž barva Greenery je univerzální „trans-sezónní“ odstín, který se hodí do mnoha barevných kombinacích. Můžete ji spárovat s neutrálními, světlými i hlubší odstíny, pastely, metalickými barvami a dokonce i s barvami roku 2016 Rose Quartz a Serenity.

Nechte se inspirovat

Varianty barvy Pantone

Barevná paleta Grand Canyon

 

 

Zdroj: www.pantone.com

Napsat komentář