Ochranná vrstva čištění kabelky Louis Vuitton

4 mýty a tipy údržby doplňků

Dnešní článek bude o něco kratší než ostatní. V poslední době mě zaujalo, jak si ženy opatrují své oblečení a doplňky. Většina z toho byly naprosto přesvědčivé recepty (například jak vyčistit skvrny), ale jiné byly mýty. Sepsala jsem tedy několik věcí, které zaručeně dělá většina z nás, ale nefungují a některé mohou vést ke zničení oblíbeného kousku v šatníku.

1) Odlakovač

Obyčejný odlakovač na nehty se může zdát dobrým odstraňovačem výrazných skvrn, ale opak je pravdou. Mnohdy „stáhne“ kromě nežádané skvrny také barvu kabelky, která na alkohol v odlakovači nesnese moc dobře.
Lakování nehtů

2) Bělící pasta na zuby

Pasta je vhodným a poměrně šetným prostředkem na čištění bot. Tak tomu je i u kabelek a peněženek. Skvěle čistí gumu, hladkou kůži a syntetické (tvrdé) povrchy. Pokud si však nejste jisté s použitím na svém oblíbeném kousku, zkuste ji vetřít kartáčkem na méně viditelné místo a otřete vlhkým hadříkem.
Pasta na zuby

3) Pěna na holení

Na internetu lze najít spousta videí a rad jak vyčistit „zažranou“ skvrnu do umělých materiálů. Bohužel se nám tato rada neosvědčila a v mnoha případech nebyl výsledek ani vidět. Obvykle ji šlo nahradit právě výše uvedenou pastou na zuby.

Pěna na holení

4) Jedlá soda s citronem

Velmi dobrým pomocníkem při čištění textilií je právě jedlá soda s citronovou šťávou. Při aplikaci můžete smíchat obě dohromady v kaši (lepší je rychle promíchávat menší množství šťávy, protože při kontaktu se sodou začíná působit) a nanést na textil a nechat krátce působit. Poté stačí vzít starý kartáček na zuby a vyčistit.

Citron na stromě

 

Na závěr mám pro Vás malý TIP: Pokud máte špinavé oblečení od permanentního fixu, stačí použít zvýrazňovač (doporučujeme žlutý či světlý), vybarvit již špinavé části. Poté můžete nasypat jedlou sodu, pokapat troškou citronové šťávy a ihned vetřít kartáčkem.

Napsat komentář