Ochranná vrstva čištění kabelky Louis Vuitton

4 mýty a tipy pro údržbu doplňků – 2. část

Pokračování článku 4 tipy a mýty pro údržbu doplňků jsme se rozhodli udělat zejména kvůli vám! Předešlý článek jste si oblíbili, proto jsme se rozhodli v něm pokračovat! Použité postupy jsem sama vyzkoušela na více kouscích, abych věděla, jak bude materiál reagovat. Všechny ale provádíte na vlastní nebezpečí! 😉

1) Obyčejné mýdlo a kartáček

Na některé materiály, které se třením o džíny nebo jen po pár položeních na zem ušpiní stačí využít měkčího kartáčku na zuby a tekutého mýdla, které třeba využíváte na mytí rukou. Místo stačí jen lehce namočit vodou, na kartáček dát malou kapičku mýdla a krouživými pohyby jej potřít. Po vyčištění všech částí se musí mýdlo pořádně vypláchnout, protože pokud tak neučiníte, zůstanou Vám na látce fleky. Stačí nechat uschnout v pokojové teplotě a kabelka či peněženka jsou jako nové. My jsme tento postup zkoušeli na neoprenové tašce a textilní tašce z džínoviny a obě skvěle vyčistil!

Mýdlo a kartáček

2) Jedlá soda, ocet a detergent

Na látky a jemnější materiály zejména na kabelkách se doporučuje tento postup: Do trochy octa nasypat jedlou sodu a přidat detergent (vznikne kaše a ta se pomocí kartáčku nanese na skvrnu a jemně krouživými pohyby do látky vetře). Tenhle recept se nám moc neuchytil a skvrny příliš neodstranil. Takže za nás určitě nedoporučujeme!

3) Odličovač na makeup

Upadla Vám rtěnka, řasenka nebo jste omylem otřela makeup na kabelku či oblečení, ze kterého to nejde setřít? Nevadí! Nedávejte jej do pračky (špínu byste mohla spíše zaprat než vyprat), ale zkuste si vzít tampónek navlhčený odličovačem (my jsme použili micerální vodu) nebo vlhčený odličovací ubrousek a skvrnu postupně odstraňujte. Jen si dejte pozor na to, abyste ji spíše nevtřela do látky a opatrně ji „vytírala“. Na horší skvrny však pomůže jen jejich předeprání v ruce, odličovač by nemusel stačit.

Makeup, rtěnka, oční stíny, štětce

4) Vlahé mléko

K vyčištění kabelky z jemné kůže (obzvlášt pokud je světlá) stačí vlahé mléko a hadřík, který je ke kabelce šetrný a nepouští chlupy. Stačí ji jemně potírat namočeným hadříkem a skvrny by měly jít pryč. Tento trik se zdá být bláznivý, ale na některé druhy kůže opravdu zabírá!

Mléko ve sklenici

Opravdu dbejte při aplikování těchto tipů pozor a buďte maximálně šetrní. Za špatné zacházení s materiály nezodpovídáme.

TIP: Pokud nic z našich rad nezabralo, zkuste zajít do prodejny s obuví či drogerie a pořídit přípravek přesně na Váš materiál. Někdy pomůže více než leckteré babské rady či Vanish.

Napsat komentář